Ortodonta Żoliborz

Poszukujesz sprawdzonego ortodonty na Żoliborzu? Nasza klinika oferuje szeroki zakres usług ortodontycznych, indywidualne podejście do pacjenta i nowoczesne metody leczenia. Dowiedz się więcej o naszych usługach i umów się na wizytę!

Ortodonta Żoliborz

Capital Clinic

Capital Clinic to renomowana klinika stomatologiczna na Żoliborzu, specjalizująca się w ortodoncji i oferująca kompleksową opiekę stomatologiczną dla pacjentów w każdym wieku. Nasz doświadczony zespół ortodontów i higienistek jest zobowiązany do zapewnienia najwyższego standardu opieki, co gwarantuje komfort i bezpieczeństwo podczas wizyt. Naszą specjalizacją jest ortodoncja, a więc korygowanie wad zgryzu i estetycznych problemów z uzębieniem przy użyciu nowoczesnych metod i aparatów.

Ortodoncja: Nasza oferta ortodontyczna obejmuje konsultacje ortodontyczne, planowanie leczenia ortodontycznego, stosowanie aparatów stałych i ruchomych, leczenie ortodontyczne dzieci, młodzieży i dorosłych oraz terapie ortodontyczne Invisalign, które pozwalają na dyskretne korygowanie zębów.

Implantologia: Oferujemy wszczepienie implantów, które są doskonałym rozwiązaniem dla osób poszukujących trwałego i estetycznego uzupełnienia brakujących zębów.

Chirurgia stomatologiczna: Nasza oferta chirurgiczna obejmuje konsultacje chirurgiczne i implantologiczne, usunięcie zębów mlecznych i stałych, chirurgiczne usunięcie zębów oraz ósemek, wszystko to z zastosowaniem nowoczesnych metod znieczulenia, opatrunków i szycia.

Protetyka: Zapewniamy szeroki zakres usług protetycznych, w tym konsultacje protetyczne, wykonanie modeli diagnostycznych, licówek pełnoceramicznych i kompozytowych, koron na implantach i metalu, protez akrylowych i szkieletowych, a także bonding i szyny relaksacyjne.Logo Capital Clinic

Adres: Przasnyska 7 , 01-756 Warszawa Polska

Telefon: +48 696 777 777

Email: kontakt@capitalclinic.pl

Strona internetowa:


Godziny otwarcia:

Poniedziałek -
Wtorek -
Środa -
Czwartek -
Piątek -
Sobota - zamknięte
Niedziela - zamknięte

Formy płatności: gotówka, karty debetowe i kredytowe, raty
Akceptowane waluty: PLN
Obszar obsługi: Żoliborz, Warszawa
Ocena: 4.97/5 (na podstawie 234 opinii)


Klinika stomatologiczna żoliborz

Ortodonta Żoliborz

Ortodoncja to dziedzina stomatologii, która ma na celu korygowanie wad zgryzu oraz poprawę estetyki uśmiechu. Nasza klinika stomatologiczna na Żoliborzu oferuje kompleksową opiekę ortodontyczną dla pacjentów w każdym wieku. Nasz doświadczony zespół ortodontów jest zaangażowany w zapewnienie najwyższego standardu opieki, co gwarantuje komfort i zdrowy uśmiech naszych pacjentów.


Typ zabiegu ortodontycznego

Konsultacja ortodontyczna i planowanie leczenia


Zalecenia po leczeniu ortodontycznym

Po przeprowadzonym leczeniu ortodontycznym zalecamy dbałość o zdrowy uśmiech poprzez regularne wizyty kontrolne u ortodonty. Nasi specjaliści ortodonci dostarczą również zalecenia dotyczące higieny jamy ustnej i utrzymania zdrowych nawyków po zakończeniu leczenia. Dbamy o to, aby efekty leczenia były trwałe i satysfakcjonujące dla naszych pacjentów.


Rezultaty leczenia ortodontycznego

Proces leczenia ortodontycznego trwa przez określony czas, w trakcie którego następuje korekta zgryzu i ustawienia zębów. Po zakończeniu leczenia ortodontycznego, pacjenci mogą cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem. Nasi ortodonci zalecają regularne wizyty kontrolne w celu monitorowania efektów i utrzymania zdrowego uśmiechu przez wiele lat.


Cennik usług ortodontycznych na Żoliborzu

Usługi ortodontyczne to skuteczny sposób na poprawę uśmiechu i zdrowia jamy ustnej. Nasza klinika ortodontyczna na Żoliborzu oferuje profesjonalne podejście do korygowania wad zgryzu i zapewnienia estetycznego uśmiechu. Dla naszych pacjentów przygotowaliśmy konkurencyjny cennik, który umożliwia dostęp do wysokiej jakości opieki ortodontycznej.


Konsultacja ortodontyczna

Konsultacja ortodontyczna - cena: 150 PLN

Konsultacja ortodontyczna to pierwszy krok w drodze do pięknego uśmiechu. Podczas tej wizyty nasz specjalista ortodonta oceni stan zdrowia jamy ustnej, postawi diagnozę i przedstawi plan leczenia. Cena konsultacji ortodontycznej wynosi 150 PLN, co jest atrakcyjną ofertą dla naszych pacjentów. Skontaktuj się z nami, aby umówić się na konsultację i rozpocząć leczenie ortodontyczne.


Modele oraz zgryz kontrolny

Modele oraz zgryz kontrolny - Cena: 170 PLN

Modele oraz zgryz kontrolny to usługa diagnostyczna, która pomaga w ocenie zgryzu i planowaniu leczenia ortodontycznego. Podczas tego badania zostaną wykonane modele Twoich zębów, a także kontrola zgryzu. To ważne narzędzie dla ortodonty, aby ustalić odpowiednią strategię leczenia i osiągnąć najlepsze efekty.


Analiza zdjęć rtg i modeli + plan leczenia

Analiza zdjęć rtg i modeli + plan leczenia - Cena: 200 PLN

Analiza zdjęć rtg i modeli w połączeniu z planem leczenia to kompleksowa usługa diagnostyczna w dziedzinie ortodoncji. Podczas tego badania ortodonta dokładnie oceni Twoje zdjęcia rtg i modele zębów, a następnie przygotuje szczegółowy plan leczenia ortodontycznego. To kluczowy krok w kierunku osiągnięcia zdrowego i pięknego uśmiechu.


Aparat stały zamki ceramiczne 1 łuk

Aparat stały zamki ceramiczne 1 łuk - Cena: 2800 PLN

Aparat stały z zamkami ceramicznymi i 1 łukiem to nowoczesna opcja ortodontyczna, która pozwala na dyskretną korektę zgryzu. Zamki ceramiczne są mniej widoczne niż tradycyjne metalowe, co sprawia, że są estetyczną alternatywą dla pacjentów. Nasz doświadczony ortodonta dostosuje aparat do Twoich potrzeb i będzie Cię monitorować przez cały okres leczenia.


Invisalign

Invisalign - Cena: 5000 - 15000 PLN

Invisalign: to zaawansowany system ortodontyczny, który wykorzystuje przezroczyste nakładki do korekty zgryzu. To doskonała opcja dla pacjentów poszukujących dyskretnego i wygodnego sposobu na uzyskanie pięknego uśmiechu. Cena usługi Invisalign może się różnić w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta i zakresu leczenia.


Wizyta kontrolna aparatu stałego 1 łuk

Wizyta kontrolna aparatu stałego 1 łuk - Cena: 200 PLN

Wizyta kontrolna aparatu stałego z 1 łukiem to ważny etap w procesie ortodontycznym. Podczas tej wizyty ortodonta oceni postęp leczenia, dostosuje aparat, jeśli to konieczne, i udzieli pacjentowi wskazówek dotyczących pielęgnacji i utrzymania zdrowego zgryzu. Regularne wizyty kontrolne są niezbędne, aby osiągnąć optymalne wyniki leczenia.


Wizyta kontrolna aparatu stałego 2 łuki

Wizyta kontrolna aparatu stałego 2 łuki - Cena: 280 PLN

Wizyta kontrolna aparatu stałego z 2 łukami to ważna część procesu ortodontycznego. Podczas tej wizyty ortodonta dokładnie oceni postęp leczenia i dostosuje aparat, jeśli to konieczne. Pacjent otrzyma także wskazówki dotyczące dbania o aparat oraz utrzymania zdrowego zgryzu. Regularne wizyty kontrolne są nieodzowne, aby zapewnić efektywne leczenie ortodontyczne.


Zdjęcie aparatu stałego 1 łuk

Zdjęcie aparatu stałego 1 łuk - Cena: 150 PLN

Zdjęcie aparatu stałego z 1 łukiem to etap zakończenia leczenia ortodontycznego. Podczas tej wizyty zostanie zdjęty aparat stały, a Twoje zęby zostaną ocenione pod kątem osiągnięcia pożądanego efektu. To ważne, aby upewnić się, że zgryz jest prawidłowy i zęby są w odpowiedniej pozycji.


Retainer stały

Retainer stały - Cena: 500 PLN

Retainer stały to urządzenie ortodontyczne używane po zakończeniu leczenia ortodontycznego w celu utrzymania osiągniętych wyników. Jest to cienki drut przymocowany do zębów, który pomaga w utrzymaniu prawidłowego ustawienia zębów i zgryzu po zdjęciu aparatu. Regularne noszenie retainera jest ważne, aby uniknąć nawrotu problemów ortodontycznych.


Płytka retencyjna

Płytka retencyjna - Cena: 500 PLN

Płytka retencyjna to elastyczna i wygodna opcja retencji po zakończeniu leczenia ortodontycznego. Jest to indywidualnie dostosowana płytka noszona w jamie ustnej, która pomaga w utrzymaniu prawidłowego ustawienia zębów po zdjęciu aparatu. Regularne noszenie płytki retencyjnej jest ważne, aby uniknąć nawrotu problemów ortodontycznych.


Konsultacja implantologiczna

Konsultacja implantologiczna - Cena: 150 PLN

Konsultacja implantologiczna to pierwszy krok na drodze do pełnej funkcjonalności i estetyki Twojej jamy ustnej. Podczas tej konsultacji spotkasz się z doświadczonym lekarzem implantologiem, który oceni stan zdrowia Twoich zębów oraz kości szczęki i żuchwy. To spotkanie pozwoli nam wspólnie omówić możliwości zastosowania implantów dentystycznych, jeśli to konieczne, oraz odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania i obawy. Cena tej konsultacji wynosi tylko 150 PLN, co stanowi inwestycję w Twoje zdrowie i pewność siebie. Nie czekaj - umów się na konsultację implantologiczną już dziś, aby rozpocząć drogę do pięknego uśmiechu i zdrowej jamy ustnej.


Konsultacja chirurgiczna

Konsultacja chirurgiczna - Cena: 150 PLN

Konsultacja chirurgiczna to kluczowy etap w dbaniu o zdrowie i komfort swojej jamy ustnej. Podczas tego spotkania będziesz mieć okazję skonsultować się z doświadczonym chirurgiem stomatologiem, który dokładnie oceni stan zdrowia Twoich zębów, dziąseł oraz innych struktur jamy ustnej. Nasi specjaliści pomogą Ci zrozumieć dostępne opcje leczenia oraz wspólnie zaplanują ewentualne zabiegi chirurgiczne, jeśli będą niezbędne. Cena konsultacji wynosi jedynie 150 PLN, co stanowi niewielką inwestycję w Twoje zdrowie i pewność siebie. Nie zwlekaj - umów się na konsultację chirurgiczną już dziś, aby rozpocząć drogę do zdrowej i pięknej jamy ustnej.


Usunięcie zęba mlecznego

Usunięcie zęba mlecznego - Cena: 120-150 PLN

Procedura usunięcia zęba mlecznego jest zazwyczaj wykonywana u dzieci i polega na usunięciu mlecznego zęba, który może być przyczyną dyskomfortu lub wymagać usunięcia ze względów zdrowotnych. Zabieg ten jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym, aby zapewnić maksymalny komfort pacjentowi. Nasza oferta obejmuje konkurencyjne ceny, zaczynające się od 120 PLN, co sprawia, że dbanie o zdrowie jamy ustnej Twojego dziecka jest łatwiejsze i bardziej dostępne. Nasz doświadczony personel zadba o to, aby procedura przebiegła sprawnie i bezboleśnie. Skontaktuj się z nami, aby umówić się na wizytę i uzyskać więcej informacji na temat usuwania zęba mlecznego.


Usunięcie zęba stałego

Usunięcie zęba stałego - Cena: 300-500 PLN

Chirurgiczne usunięcie zęba stałego to procedura, która może być niezbędna w przypadku poważnych problemów zdrowotnych związanych z zębem. Nasza usługa obejmuje kompleksową opiekę, która zawiera znieczulenie miejscowe, precyzyjne usunięcie zęba, założenie odpowiedniego opatrunku oraz szycie, jeśli jest to konieczne, aby zapewnić pełne bezpieczeństwo i komfort pacjenta. Ceny naszych usług wahają się od 300 do 500 PLN, a nasz doświadczony personel gwarantuje profesjonalną opiekę na każdym etapie zabiegu. Dbamy o Twój komfort i bezpieczeństwo podczas całej procedury. Skontaktuj się z nami, aby umówić się na wizytę konsultacyjną i dowiedzieć się więcej na temat usunięcia zęba stałego oraz kosztów związanych z tym zabiegiem.


Chirurgiczne usunięcie zęba

Chirurgiczne usunięcie zęba - Cena: 600-800 PLN

Chirurgiczne usunięcie zęba to kompleksowy zabieg, który może być konieczny w przypadku zębów o bardziej skomplikowanym położeniu lub w sytuacjach, gdy stan zdrowia pacjenta wymaga szczególnej uwagi. Nasza oferta obejmuje profesjonalne i precyzyjne usunięcie zęba, zapewniając pełne bezpieczeństwo i komfort pacjenta. Ceny naszych usług wahają się od 600 do 800 PLN, co odzwierciedla wysoką jakość i zaawansowane podejście do każdego przypadku. Nasz doświadczony zespół chirurgów stomatologów zadba o to, aby zabieg przebiegł sprawnie i bezboleśnie. Skontaktuj się z nami, aby umówić się na konsultację i omówić szczegóły związane z chirurgicznym usunięciem zęba.


Chirurgiczne usunięcie ósemki

Chirurgiczne usunięcie ósemki - Cena: 800-1000 PLN

Chirurgiczne usunięcie ósemki, znanej również jako ząb mądrości, to specjalistyczna procedura chirurgiczna, która może być konieczna w przypadku trudno dostępnych, zatrzymanych lub problematycznych ósemek. Nasza oferta obejmuje profesjonalne i precyzyjne usunięcie tego zęba, aby zapewnić ulgę pacjentom, którzy doświadczają bólu i dyskomfortu związanego z ósemką. Ceny naszych usług wahają się od 800 do 1000 PLN, co odzwierciedla kompleksowość i zaawansowane podejście do tego typu procedur. Nasz doświadczony zespół chirurgów stomatologów specjalizuje się w chirurgicznym usuwaniu ósemek, zapewniając pacjentom maksymalny komfort i bezpieczeństwo. Skontaktuj się z nami, aby umówić się na konsultację i omówić szczegóły związane z chirurgicznym usunięciem ósemki.


Konsultacja protetyczna

Konsultacja protetyczna - Cena: 150 PLN

Konsultacja protetyczna to ważny krok w dbaniu o zdrowie i estetykę swojej jamy ustnej. Podczas tej konsultacji spotkasz się z doświadczonym lekarzem protetykiem, który dokładnie oceni stan zdrowia Twoich zębów, dziąseł oraz innych struktur jamy ustnej. Celem spotkania jest omówienie dostępnych opcji protetycznych, takich jak protezy stałe czy ruchome, oraz dostosowanie ich do Twoich indywidualnych potrzeb. Cena konsultacji wynosi jedynie 150 PLN, co stanowi niewielką inwestycję w Twoje zdrowie i pewność siebie. Nasz specjalista pomoże Ci zrozumieć wszystkie możliwości i wybrać najlepsze rozwiązanie dla Ciebie. Skontaktuj się z nami, aby umówić się na konsultację protetyczną i rozpocząć drogę do pięknego i zdrowego uśmiechu.


Modele diagnostyczne

Modele diagnostyczne - Cena: 180 PLN

Przygotowanie modeli diagnostycznych jamy ustnej to istotny krok w planowaniu skutecznego leczenia protetycznego. Nasza oferta obejmuje profesjonalne przygotowanie takich modeli, które stanowią nieocenione narzędzie w diagnostyce i planowaniu leczenia. Modele diagnostyczne pozwalają lekarzowi protetykowi dokładnie ocenić struktury jamy ustnej, co umożliwia precyzyjne opracowanie planu leczenia protetycznego dostosowanego do indywidualnych potrzeb pacjenta. Cena za przygotowanie modeli diagnostycznych wynosi jedynie 180 PLN, co jest niewielkim kosztem w porównaniu do korzyści, jakie przynosi skuteczne i spersonalizowane leczenie. Skontaktuj się z nami, aby umówić się na wykonanie modeli diagnostycznych i rozpocząć proces poprawy zdrowia i estetyki swojej jamy ustnej.


Licówka pełnoceramiczna

Licówka pełnoceramiczna - Cena: 2700 PLN

Licówka pełnoceramiczna to innowacyjne rozwiązanie, które pozwala poprawić wygląd zęba i uzyskać naturalny efekt. Jest to cienka warstwa ceramiki, która jest precyzyjnie przyklejana do przedniej powierzchni zęba. Dzięki licówkom pełnoceramicznym można skorygować różne defekty estetyczne, takie jak przebarwienia, nierówności czy krzywizny zębów, nadając im piękny, naturalny wygląd. Nasza oferta obejmuje tę usługę w atrakcyjnej cenie 2700 PLN, co stanowi inwestycję w zdrowy i uśmiechnięty wygląd Twoich zębów. Skorzystaj z licówek pełnoceramicznych, aby odzyskać pewność siebie i cieszyć się uśmiechem, o jakim zawsze marzyłeś. Skontaktuj się z nami, aby umówić się na konsultację i dowiedzieć się więcej na temat tej innowacyjnej procedury.


Licówka kompozytowa

Licówka pełnoceramiczna - Cena: 800 PLN

Licówka pełnoceramiczna to innowacyjne rozwiązanie, które umożliwia poprawę wyglądu zęba, nadając mu naturalny i estetyczny wygląd. Jest to cienka warstwa materiału kompozytowego, która jest precyzyjnie przyklejana do przedniej powierzchni zęba. Dzięki licówkom pełnoceramicznym można skorygować różne defekty estetyczne, takie jak przebarwienia, nierówności czy krzywizny zębów, przywracając uśmiech pełen pewności siebie. Nasza oferta obejmuje tę usługę w atrakcyjnej cenie 800 PLN, co stanowi korzystny koszt w zamian za piękny i zdrowy uśmiech. Skorzystaj z licówek pełnoceramicznych, aby uzyskać pożądany efekt estetyczny i odzyskać pewność siebie w uśmiechu. Skontaktuj się z nami, aby umówić się na konsultację i dowiedzieć się więcej na temat tej procedury.


Korona cyrkonowa na implancie

Korona cyrkonowa na implancie - Cena: 3500 PLN

Korona cyrkonowa na implancie to innowacyjne rozwiązanie, które pozwala na odbudowę brakującego zęba w sposób trwały i estetyczny. Jest to korona wykonana z trwałego materiału znanego jako cyrkon, która jest umieszczana na specjalnie wszczepionym implancie stomatologicznym. Dzięki tej procedurze można przywrócić pełną funkcjonalność i estetykę jamy ustnej, uzyskując naturalny wygląd zęba. Cena za koronę cyrkonową na implancie wynosi 3500 PLN, co stanowi inwestycję w zdrowie i uśmiech. Nasza oferta obejmuje profesjonalne podejście i najwyższą jakość materiałów, aby zapewnić satysfakcję i komfort pacjenta. Skorzystaj z korony cyrkonowej na implancie, aby cieszyć się uśmiechem pełnym pewności siebie. Skontaktuj się z nami, aby umówić się na konsultację i dowiedzieć się więcej na temat tej innowacyjnej procedury.


Korona porcelanowa na implancie

Korona porcelanowa na implancie - Cena: 2500 PLN

Korona porcelanowa na implancie to doskonałe rozwiązanie, które pozwala na odbudowę brakującego zęba w sposób trwały i estetyczny. Jest to korona wykonana z wysokiej jakości porcelany, która jest umieszczana na specjalnie wszczepionym implancie stomatologicznym. Dzięki tej procedurze można przywrócić pełną funkcjonalność i estetykę jamy ustnej, uzyskując naturalny wygląd zęba. Cena za koronę porcelanową na implancie wynosi 2500 PLN, co stanowi atrakcyjną ofertę cenową przy zachowaniu najwyższej jakości. Nasza praktyka gwarantuje profesjonalizm i staranność w każdym etapie procedury. Skorzystaj z korony porcelanowej na implancie, aby cieszyć się uśmiechem pełnym pewności siebie. Skontaktuj się z nami, aby umówić się na konsultację i uzyskać więcej informacji na temat tej skutecznej procedury.


Korona tymczasowa na implancie

Korona tymczasowa na implancie - Cena: 1300 PLN

Korona tymczasowa na implancie to rozwiązanie, które pełni ważną rolę w ochronie zęba i zapewnieniu komfortu pacjenta podczas oczekiwania na stałą koronę. Jest to tymczasowa konstrukcja, która jest umieszczana na wszczepionym implancie stomatologicznym. Korona tymczasowa pomaga chronić implant oraz umożliwia normalne funkcjonowanie jamy ustnej podczas procesu gojenia i oczekiwania na stałą koronę. Cena za koronę tymczasową na implancie wynosi 1300 PLN, co stanowi korzystną ofertę cenową przy zachowaniu niezbędnej opieki i komfortu pacjenta. Skorzystaj z korony tymczasowej na implancie, aby zapewnić odpowiednią ochronę i wygodę podczas procesu implantacji. Skontaktuj się z nami, aby umówić się na konsultację i uzyskać więcej informacji na temat tej ważnej procedury.


Korona cyrkonowa

Korona cyrkonowa - Cena: 2700 PLN

Korona cyrkonowa to trwałe i estetyczne rozwiązanie, które umożliwia odbudowę uszkodzonego lub brakującego zęba. Jest to stała korona wykonana z materiału znanego jako cyrkon, który charakteryzuje się odpornością na ścieranie i bliskością naturalnego koloru zębów. Dzięki koronie cyrkonowej można przywrócić pełną funkcjonalność i estetykę jamy ustnej, uzyskując efekt niemal identyczny z naturalnymi zębami. Cena za koronę cyrkonową wynosi 2700 PLN, co stanowi inwestycję w zdrowy i uśmiechnięty wygląd. Nasza praktyka stomatologiczna zapewnia profesjonalizm i staranność w każdym etapie procedury. Skorzystaj z korony cyrkonowej, aby cieszyć się pięknym i trwałym uśmiechem. Skontaktuj się z nami, aby umówić się na konsultację i uzyskać więcej informacji na temat tej skutecznej procedury.


Korona tymczasowa wykonana przez technika

Tymczasowa korona wykonana przez technika dentystycznego - Cena: 800 PLN

Tymczasowa korona wykonana przez technika dentystycznego to ważna konstrukcja, która pomaga w procesie odbudowy uszkodzonego lub brakującego zęba. Jest to tymczasowa korona stworzona przez wykwalifikowanego technika dentystycznego, który dba o dokładność i precyzję wykonania. Tymczasowa korona pełni istotną rolę w ochronie zęba i komforcie pacjenta, szczególnie w przypadku oczekiwania na stałą koronę. Cena za tymczasową koronę wykonaną przez technika dentystycznego wynosi 800 PLN, co stanowi korzystną opcję cenową przy zachowaniu niezbędnej opieki i jakości. Skorzystaj z tymczasowej korony wykonanej przez doświadczonego technika dentystycznego, aby zapewnić sobie odpowiednią ochronę i komfort podczas procesu odbudowy zęba. Skontaktuj się z nami, aby umówić się na konsultację i uzyskać więcej informacji na ten temat.


Korona porcelanowa na metalu

Korona porcelanowa na metalu - Cena: 1300 PLN

Korona porcelanowa na metalu to trwałe i funkcjonalne rozwiązanie, które pozwala na odbudowę uszkodzonego lub brakującego zęba. Wewnętrzna struktura korony wykonana jest z metalu, co zapewnia jej wytrzymałość i stabilność, natomiast zewnętrzna warstwa jest wykonana z porcelany, co daje estetyczny wygląd. Dzięki koronie porcelanowej na metalu można przywrócić pełną funkcjonalność i estetykę jamy ustnej, łącząc trwałość metalu z naturalnym wyglądem porcelany. Cena za koronę porcelanową na metalu wynosi 1300 PLN, co stanowi atrakcyjną ofertę cenową przy zachowaniu niezbędnej jakości i staranności. Skorzystaj z korony porcelanowej na metalu, aby cieszyć się zdrowym i uśmiechniętym wyglądem. Skontaktuj się z nami, aby umówić się na konsultację i uzyskać więcej informacji na temat tej skutecznej procedury.


Proteza akrylowa całkowita

Proteza akrylowa całkowita - Cena: 2000 PLN

Proteza akrylowa całkowita to rozwiązanie przeznaczone dla pacjentów, którzy potrzebują całkowitej odbudowy uzębienia. Jest to proteza zębowa wykonana z akrylu, który jest trwały i odporny na codzienne użytkowanie. Dzięki protezie akrylowej całkowitej można przywrócić pełną funkcjonalność i estetykę jamy ustnej, przywracając zdolność do żucia, mówienia i uśmiechania się. Cena za protezę akrylową całkowitą wynosi 2000 PLN, co stanowi atrakcyjną ofertę cenową przy zachowaniu wysokiej jakości i dokładności wykonania. Skorzystaj z protezy akrylowej całkowitej, aby odzyskać pewność siebie i komfort w codziennym życiu. Skontaktuj się z nami, aby umówić się na konsultację i uzyskać więcej informacji na temat tej kompleksowej procedury.


Proteza szkieletowa z klamrami

Proteza szkieletowa z klamrami - Cena: 2800 PLN

Proteza szkieletowa z klamrami to skuteczne rozwiązanie dla pacjentów, którzy potrzebują protezy zębowej, która utrzymuje się na naturalnych zębach. Proteza ta ma metalowy szkielet, który jest trwały i wytrzymały, oraz klamry, które stabilizują ją na istniejących zębach pacjenta. Dzięki protezie szkieletowej z klamrami można przywrócić pełną funkcjonalność i estetykę jamy ustnej, zachowując naturalne zęby. Cena za protezę szkieletową z klamrami wynosi 2800 PLN, co stanowi atrakcyjną ofertę cenową przy zachowaniu wysokiej jakości i precyzji wykonania. Skorzystaj z protezy szkieletowej z klamrami, aby odzyskać pewność siebie i komfort w codziennym życiu. Skontaktuj się z nami, aby umówić się na konsultację i uzyskać więcej informacji na temat tej efektywnej procedury.


Proteza szkieletowa na zatrzaskach typu Locator lub zasuwach ceka

Proteza szkieletowa na zatrzaskach typu Locator lub zasuwach ceka - cena: 3500 PLN

Proteza szkieletowa z zaawansowanym systemem mocowania to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy potrzebują lepszego trzymania i wyjątkowego komfortu w protezie zębowej. Oferujemy możliwość wyboru między zatrzaskami typu Locator a zasuwkami ceka, co pozwala dostosować protezę do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta. Dzięki zaawansowanemu systemowi mocowania możesz cieszyć się pewnym trzymaniem protezy i stabilnością. Nasza proteza zapewnia również wyjątkowy komfort noszenia przez długie godziny, dzięki czemu możesz wrócić do pełnej pewności siebie. Solidna jakość, trwałość i atrakcyjna cena w wysokości 3500 PLN sprawiają, że nasza oferta jest wyjątkowo atrakcyjna. Skontaktuj się z nami już dziś, aby umówić się na konsultację i poznać więcej szczegółów na temat naszej protezy szkieletowej z zaawansowanym systemem mocowania.


Proteza częściowa uzupełniająca

Proteza częściowa, uzupełniająca brakujące zęby - cena: 250 PLN/1 ząb

Nasza proteza częściowa jest doskonałym rozwiązaniem, aby przywrócić pełnię uśmiechu i funkcjonalność jamy ustnej. Zapewnia ona profesjonalne uzupełnienie brakujących zębów, przywracając naturalny wygląd i komfort podczas jedzenia i mówienia. Nasze usługi są dostępne w atrakcyjnej cenie 250 PLN za jeden ząb, gwarantując wyjątkową jakość i satysfakcję. Skontaktuj się z nami już dziś, aby dowiedzieć się więcej i umówić się na wizytę.


Bonding (1 ząb)

Bonding (1 ząb) - Cena: 800 PLN/1 ząb

Bonding to innowacyjna procedura estetyczna, która pozwala poprawić wygląd zęba w sposób szybki i skuteczny. Polega ona na przyklejeniu materiału kompozytowego do zęba, co umożliwia korektę jego kształtu, koloru i wyglądu. Dzięki procedurze bondingu można uzyskać efekt naturalnie pięknego uśmiechu bez konieczności bardziej inwazyjnych zabiegów. Cena za bonding wynosi 800 PLN za każdy ząb, co stanowi atrakcyjną ofertę cenową przy zachowaniu wysokiej jakości i precyzji wykonania. Skorzystaj z bondingu, aby odzyskać pewność siebie i cieszyć się uśmiechem, o jakim zawsze marzyłeś. Skontaktuj się z nami, aby umówić się na konsultację i uzyskać więcej informacji na temat tej skutecznej procedury.


Szyna relaksacyjna

Szyna relaksacyjna - Cena: 750 PLN/1 ząb

Szyna relaksacyjna to innowacyjne rozwiązanie, które pomaga w redukcji napięcia mięśni szczęki oraz w łagodzeniu bólu spowodowanego zgrzytaniem zębami. Jest to specjalna szyna, noszona na zębach, która pomaga w stabilizacji żuchwy i zmniejszeniu napięcia mięśni. Procedura zakładania szyny relaksacyjnej może być wykonywana na jeden ząb lub więcej, w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta. Cena za szynę relaksacyjną wynosi 750 PLN za każdy ząb, co stanowi korzystną ofertę cenową przy zachowaniu efektywności i komfortu pacjenta. Skorzystaj z szyny relaksacyjnej, aby pozbyć się problemów związanych z zgrzytaniem zębami i napięciem mięśni szczęki. Skontaktuj się z nami, aby umówić się na konsultację i uzyskać więcej informacji na temat tej skutecznej procedury.Stomatolodzy w Capital ClinicNajczęściej Zadawane Pytania (FAQ)


Ile kosztuje jedna wizyta u ortodonty?

Koszt jednej wizyty u ortodonty może różnić się w zależności od lokalizacji i indywidualnych warunków kliniki. Średnio cena wizyty u ortodonty wynosi od 100 do 300 złotych.


Ile kosztują nakładki prostujące na zęby?

Koszt nakładek prostujących na zęby, takich jak Invisalign, może wynosić od 5 000 do 15 000 złotych, w zależności od zakresu leczenia i lokalizacji kliniki.


Ile kosztuje najtańszy aparat na zęby?

Cena najtańszego aparatu na zęby może zależeć od rodzaju aparatu i zakresu leczenia. Standardowy metalowy aparat może kosztować od 2 000 do 5 000 złotych.


Ile kosztuje aparat na zęby w 2023 roku?

W 2023 roku cena aparatu może wynosić od 2 000 do 5 000 złotych, ale warto skonsultować się z ortodontą, aby uzyskać dokładną cenę.


Ile czeka się na wizytę u ortodonty prywatnie?

Czas oczekiwania na wizytę u ortodonty prywatnie może być zróżnicowany i zależy od obłożenia kliniki oraz jej dostępności. W niektórych przypadkach można umówić się na wizytę w ciągu kilku dni, w innych może to zająć kilka tygodni.


Ile kosztuje aparat na zęby stały dla 14 latki?

Cena aparatu na zęby stałego dla 14-latka może wynosić od 2 000 do 5 000 złotych, ale dokładna cena zależy od rodzaju aparatu i zakresu leczenia.


Czy aparat na zęby można wziąć na raty?

Tak, wiele klinik ortodontycznych oferuje opcję płacenia za aparat na zęby w ratach. Warunki i dostępność tej opcji mogą się różnić, więc warto skonsultować się z konkretną kliniką.


W jakim wieku można nosić aparat na zęby?

Aparat na zęby można nosić w różnym wieku, ale najczęściej jest stosowany u dzieci i młodzieży w wieku od 11 do 18 lat. Jednak nie ma ograniczenia wiekowego, i osoby dorosłe również mogą korzystać z aparatu ortodontycznego.


Ile kosztuje aparat na zęby na górę i dół?

Cena aparatu na zęby na górę i dół zależy od rodzaju aparatu i zakresu leczenia. Średnio kosztuje od 4 000 do 10 000 złotych za kompletny aparat na górę i dół.


Czy da się wyprostować zęby bez aparatu?

Niektóre minimalne korekty w ułożeniu zębów można próbować osiągnąć za pomocą nakładek prostujących na zęby, takich jak Invisalign. Jednak w przypadku bardziej skomplikowanych problemów ortodontycznych, aparaty ortodontyczne (stałe lub ruchome) mogą być bardziej skutecznym rozwiązaniem.


Co jest lepsze aparat czy nakładki na zęby?

Wybór między aparatem a nakładkami na zęby zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta i zakresu leczenia. Aparaty ortodontyczne mogą być bardziej efektywne w przypadku skomplikowanych problemów ortodontycznych, podczas gdy nakładki prostujące są bardziej dyskretne. Warto skonsultować się z ortodontą, aby wybrać najlepszą opcję.


Jak wyprostować jeden krzywy ząb?

Wyprostowanie jednego krzywego zęba może być osiągnięte za pomocą różnych metod, takich jak aparat ortodontyczny, nakładki prostujące lub retainer. Najlepiej skonsultować się z ortodontą, który oceni sytuację i zaproponuje odpowiednie rozwiązanie.


Ile najkrócej nosi się aparat ortodontyczny?

Czas noszenia aparatu ortodontycznego zależy od zakresu leczenia i indywidualnych potrzeb pacjenta. Najkrócej nosi się go przez kilka miesięcy, ale typowy okres leczenia wynosi od 1 do 3 lat.


Ile kosztuje aparat na zęby na 2 lata?

Koszt aparatu na zęby na 2 lata może wynosić od 4 000 do 10 000 złotych, w zależności od rodzaju aparatu i zakresu leczenia.


Czy można założyć aparat tylko na dół?

Tak, istnieje możliwość założenia aparatu tylko na dolne zęby, jeśli jest to zalecane przez ortodontę w celu rozwiązania konkretnych problemów ortodontycznych. Decyzja ta zależy od indywidualnej oceny ortodontycznej.


Czemu aparat na zęby jest taki drogi?

Koszt aparatu na zęby zależy od wielu czynników, w tym rodzaju aparatu, zakresu leczenia, lokalizacji kliniki oraz kosztów materiałów i pracy ortodonty. Wysoka cena wynika z indywidualnej opieki ortodontycznej, która jest skomplikowanym procesem.


Ile trwa zakładanie aparatu na zęby?

Proces zakładania aparatu na zęby może zająć od 1 do 2 godzin. Ortodonta będzie dokładnie przystosowywał aparat do potrzeb pacjenta, co może wymagać pewnego czasu.


Jak najszybciej wyprostować zęby?

Szybkość wyprostowywania zębów zależy od indywidualnych problemów ortodontycznych i zakresu leczenia. Ortodonci starają się dostosować leczenie do jak najszybszych rezultatów, ale proces może trwać od kilku miesięcy do kilku lat.


Czy warto prostować zęby?

Decyzja o prostowaniu zębów zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji pacjenta. Prostowanie zębów może poprawić estetykę uśmiechu oraz zdrowie jamy ustnej, co może przyczynić się do większej pewności siebie i komfortu. Warto skonsultować się z ortodontą, aby podjąć najlepszą decyzję.


Od czego zacząć prostowanie zębów?

Proces prostowania zębów zaczyna się od konsultacji z ortodontą. Najlepiej umówić się na wizytę, aby ocenić stan zębów i omówić dostępne opcje leczenia. Ortodonta pomoże w ustaleniu najlepszego planu leczenia.


Kiedy udać się z dzieckiem do ortodonty?

Dziecko powinno odwiedzić ortodontę około 7. roku życia lub wcześniej, jeśli rodzice zauważą problemy z układem zębów. Wizyta u ortodonty pozwoli na ocenę rozwoju zgryzu i ewentualne rozpoczęcie leczenia w odpowiednim czasie.


Co ile jest wizyta u ortodonty?

Częstotliwość wizyt u ortodonty zależy od planu leczenia i potrzeb pacjenta. W przypadku aparatu stałego, wizyty mogą odbywać się co 4-8 tygodni, aby dokładnie kontrolować postęp leczenia i dokonywać ewentualnych dostosowań.


Ile trwa zakładanie aparatu stałego na górę?

Proces zakładania aparatu stałego na górne zęby zazwyczaj trwa około 1-2 godzin. Ortodonta dokładnie przystosowuje aparat do zębów pacjenta podczas tej wizyty.


Co ile wymienia się łuk w aparacie?

Częstotliwość wymiany łuku w aparacie ortodontycznym zależy od planu leczenia i zaleceń ortodonty. Może to być co 4-8 tygodni, aby stopniowo korygować ułożenie zębów.


Jaki jest najlepszy aparat na zęby?

Nie ma jednego "najlepszego" aparatu na zęby, ponieważ wybór zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta i rodzaju problemów ortodontycznych. Ortodonta dobierze odpowiedni aparat na podstawie oceny i planu leczenia.


Czy potrzebne jest skierowanie do ortodonty?

W niektórych krajach i regionach skierowanie do ortodonty może być wymagane, ale nie jest to regułą. Najlepiej skonsultować się z ortodontą lub sprawdzić lokalne przepisy w tej sprawie.


Ile kosztuje klasyczny aparat na zęby?

Cena klasycznego aparatu na zęby może się różnić w zależności od lokalizacji i zakresu leczenia. Standardowy metalowy aparat może kosztować od 2 000 do 5 000 złotych.


Czy można mieć aparat na zęby bez jednego zęba?

Tak, można mieć aparat na zęby, nawet jeśli brakuje jednego zęba. Ortodonta oceni sytuację i może zalecić leczenie, które uwzględni brakujący ząb, na przykład poprzez przygotowanie przestrzeni na przyszły implant.


Czy dentysta daje skierowanie do ortodonty?

Tak, dentysta może wystawić skierowanie do ortodonty, jeśli zauważy potrzebę konsultacji ortodontycznej lub leczenia. Jednak nie zawsze jest to konieczne, i wiele osób umawia się bezpośrednio na wizytę u ortodonty.


Ile kosztuje wycisk zębów?

Koszt wycisku zębów zależy od kilku czynników, takich jak lokalizacja, rodzaj wycisku (np. gipsowy lub cyfrowy) i cel wycisku (np. dla aparatu ortodontycznego). Koszt wycisku może wynosić od kilkudziesięciu do kilkuset złotych.


Po jakim czasie prostują się zęby w aparacie?

Czas potrzebny na wyprostowanie zębów w aparacie zależy od indywidualnych problemów ortodontycznych i zakresu leczenia. Proces może trwać od kilku miesięcy do kilku lat, w zależności od skomplikowania przypadku.


Czy aparat ruchomy prostuje zęby?

Tak, aparat ruchomy może pomóc w prostowaniu zębów, ale jest bardziej skuteczny w łagodnych przypadkach ortodontycznych. W przypadku poważniejszych problemów z układem zębów, często stosuje się aparaty stałe.


Czy aparat na zęby boli?

W pierwszych dniach po założeniu aparatu na zęby może wystąpić pewien dyskomfort lub ból. To zwykle związane z przystosowywaniem się zębów do aparatu. Ból jest zazwyczaj łagodny i można go łagodzić lekami przeciwbólowymi na receptę lub zalecenie ortodonty.


Kiedy nie warto zakładać aparatu ortodontycznego?

Decyzja o zakładaniu aparatu ortodontycznego zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta i oceny ortodonty. Istnieją jednak przypadki, w których leczenie ortodontyczne może nie być konieczne lub nie być zalecane, np. gdy nie ma poważnych problemów z układem zębów.


Jak ukryć krzywe zęby?

Istnieją różne metody maskowania krzywych zębów, takie jak nakładki prostujące na zęby (np. Invisalign), wybielanie zębów, czy korony lub licówki. Jednak najlepszym sposobem jest konsultacja z ortodontą, który może zaproponować skuteczne rozwiązania.


Ile kosztuje leczenie krzywych zębów?

Koszt leczenia krzywych zębów zależy od wielu czynników, takich jak rodzaj aparatu, zakres leczenia i lokalizacja. Standardowe leczenie aparatem na zęby może kosztować od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.


Czy krzywe zęby to powód do wstydu?

Krzywe zęby to naturalna różnorodność w ułożeniu zębów, która nie jest powodem do wstydu. Prostowanie zębów jest jednak dostępne dla tych, którzy chcieliby poprawić estetykę uśmiechu lub zdrowie jamy ustnej. To indywidualna decyzja pacjenta.


Skąd się biorą krzywe zęby?

Krzywe zęby mogą mieć różne przyczyny, w tym dziedziczność, utrata zębów mlecznych w młodym wieku, używanie smoczków lub butelek dłużej niż zalecane. Również niewłaściwy rozwój zębów i szczęki może prowadzić do krzywych zębów.


Czy od aparatu zmienia się głos?

W niektórych przypadkach noszenia aparatu ortodontycznego może wystąpić pewna zmiana w sposób, w jaki mówi się lub brzmi głos. Jednak to zazwyczaj jest przejściowe i z czasem pacjent przystosowuje się do aparatu, a jego głos wraca do normy.


Czego nie robić w aparacie?

Niektóre rzeczy, których nie powinno się robić w aparacie ortodontycznym, to:

 • Nieprzestrzeganie zaleceń ortodonty odnośnie do higieny jamy ustnej.
 • Niezachowanie ostrożności przy jedzeniu twardych lub lepkich potraw, które mogą uszkodzić aparat.
 • Niekontrolowane gryzienie paznokci, długopisów itp., co może prowadzić do uszkodzenia aparatu.
 • Nieprzestrzeganie zaleceń dotyczących noszenia ewentualnych nakładek lub retainerów.


Komu pasuje aparat na zęby?

Aparat na zęby może być stosowany u osób w różnym wieku, które mają problemy z układem zębów lub zgryzem. Nie ma ograniczenia wiekowego, ale leczenie jest dostosowywane do indywidualnych potrzeb pacjenta. Warto skonsultować się z ortodontą, aby określić, czy aparat jest odpowiedni.


W jakim wieku najlepiej nosić aparat ortodontyczny?

Aparat ortodontyczny może być noszony w różnym wieku, ale najczęściej jest stosowany u dzieci i młodzieży w wieku od 10 do 14 lat, gdy zęby i szczęka są jeszcze rosnące. Jednak coraz więcej dorosłych również decyduje się na leczenie ortodontyczne.


Po jakim czasie widać efekty noszenia aparatu ortodontycznego?

Czas potrzebny na zauważenie efektów noszenia aparatu ortodontycznego zależy od indywidualnych problemów ortodontycznych i zakresu leczenia. Pierwsze zmiany mogą być widoczne po kilku miesiącach, ale pełne efekty wymagają czasem kilku lat leczenia.


Ile kosztuje wizyta u ortodonty z aparatem?

Koszt wizyty u ortodonty z aparatem może być zazwyczaj wliczony w ogólny koszt leczenia ortodontycznego. Cena wizyt może się różnić w zależności od lokalizacji i zakresu leczenia, ale zazwyczaj nie są one osobno opłacane przy każdej wizycie.


Co trzeba zrobić przed wizytą u ortodonty?

Przed wizytą u ortodonty niektóre przydatne rzeczy to:

 • Dokładne mycie zębów i jamy ustnej, aby uniknąć wstydliwych sytuacji związanym z higieną.
 • Zapisanie pytań lub obaw, które chciałbyś/łabyś omówić z ortodontą.
 • Zgromadzenie dokumentacji stomatologicznej, jeśli masz wcześniejsze badania lub zdjęcia rentgenowskie.
 • Przyjście na wizytę z odpowiednim wyprzedzeniem i dostosowanie się do zaleceń przyjęcia.


Co się robi na pierwszej wizycie u ortodonty?

Na pierwszej wizycie u ortodonty przeważnie:

 • Ortodonta przeprowadza dokładny wywiad medyczny i stomatologiczny.
 • Wykonuje badanie jamy ustnej i ocenia stan zębów i zgryzu.
 • Omawia ewentualne potrzeby leczenia ortodontycznego i proponuje plan leczenia.
 • Jeśli to konieczne, wykonuje zdjęcia rentgenowskie lub inne badania diagnostyczne.


O co zapytać na pierwszej wizycie u ortodonty?

Na pierwszej wizycie u ortodonty warto zapytać o:

 • Plan leczenia i jego trwanie.
 • Koszty leczenia i dostępne opcje płatności.
 • Przewidywane efekty leczenia.
 • Zalecenia dotyczące higieny jamy ustnej i pielęgnacji aparatu.
 • Częstotliwość wizyt kontrolnych i plan leczenia.


O co pytać u ortodonty?

Na wizytach u ortodonty warto pytać o:

 • Postęp leczenia i ewentualne zmiany w planie leczenia.
 • Korzystanie z aparatu i ewentualne dyskomforty czy problemy.
 • Zalecenia dotyczące diety i unikania potraw, które mogą uszkodzić aparat.
 • Pytania dotyczące higieny jamy ustnej i pielęgnacji aparatu.
 • Ewentualne obawy lub pytania związane z leczeniem.


Jak zmienia się twarz po aparacie ortodontycznym?

Aparat ortodontyczny może wpłynąć na wygląd twarzy, poprawiając estetykę uśmiechu i harmonię układu zębów. Poprawa ułożenia zębów może również wpłynąć na poprawę linii warg i profilu twarzy. To może sprawić, że twarz wydaje się bardziej symetryczna i atrakcyjna.


Ile trzeba nosić gumki do aparatu?

Częstość noszenia gumek do aparatu zależy od zaleceń ortodonty. Może to być przez większość czasu, tylko podczas snu lub tylko w określonych sytuacjach. Ważne jest, aby przestrzegać instrukcji ortodonty, aby osiągnąć pożądane rezultaty.


Czy warto zakładać aparat na zęby w wieku 40 lat?

Warto zakładać aparat na zęby w dowolnym wieku, jeśli istnieją problemy ortodontyczne, które wymagają korekty. Nie ma ograniczeń wiekowych dla leczenia ortodontycznego, a wiele osób decyduje się na poprawę uśmiechu i zdrowia jamy ustnej, nawet w późniejszym wieku.


Co można zrobić z jednym krzywym zębem?

Prostowanie jednego krzywego zęba może być osiągnięte za pomocą różnych metod, takich jak nakładki prostujące, korony lub licówki. Warto skonsultować się z dentystą lub ortodontą, aby ocenić najlepszą opcję w danej sytuacji.


Jak wyprostować tylko 1 ząb?

Prostowanie jednego zęba może wymagać stosowania nakładek prostujących, retainera lub innych indywidualnych rozwiązań ortodontycznych. Skonsultuj się z ortodontą, aby ocenić, jaka metoda będzie najskuteczniejsza w przypadku pojedynczego zęba.


Czy nakładki na zęby są zdrowe?

Nakładki prostujące na zęby, takie jak Invisalign, są stosunkowo bezpiecznym i zdrowym sposobem na prostowanie zębów. Są wykonane z materiałów bezpiecznych dla zdrowia i pozwalają na łatwe utrzymanie higieny jamy ustnej. Jednak efektywność zależy od indywidualnego przypadku.


Ile kosztuje założenie aparatu na zęby?

Koszt założenia aparatu na zęby może się różnić w zależności od rodzaju aparatu, lokalizacji i zakresu leczenia. Standardowy aparat metalowy może kosztować od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.


Kiedy nie można mieć aparat na zęby?

Istnieją pewne przeciwwskazania do zakładania aparatu na zęby, takie jak poważne problemy zdrowotne, które mogą wpłynąć na przebieg leczenia. Ortodonta oceni, czy pacjent jest odpowiedni do leczenia aparatem ortodontycznym i może zalecić alternatywne metody leczenia, jeśli to konieczne.


Które zęby wyrywa się do aparatu?

Zęby wyrywa się do aparatu zgodnie z planem leczenia ortodontycznego opracowanym przez ortodontę. W zależności od potrzeb pacjenta i problemów ortodontycznych mogą to być zęby w łuku górnym, dolnym lub obu łukach.


Czy da się mieć aparat bez gumek?

Aparat ortodontyczny może obejmować różne elementy, w tym gumki ortodontyczne, które pomagają w korekcie układu zębów. W niektórych przypadkach można unikać gumek, ale zwykle są one częścią leczenia, aby osiągnąć pożądane rezultaty.


Co ile powinno się chodzić do ortodonty?

Częstotliwość wizyt u ortodonty zależy od indywidualnego planu leczenia. W większości przypadków pacjenci powinni odwiedzać ortodontę co 4-8 tygodni, aby monitorować postępy i dokonywać dostosowań aparatu.


Czy za zdjęcie aparatu się płaci?

W niektórych przypadkach za zdjęcie aparatu ortodontycznego może być dodatkowa opłata, ale zazwyczaj jest to wliczone w koszty leczenia ortodontycznego. Najlepiej skonsultować się z ortodontą lub placówką medyczną, aby dowiedzieć się o polityce płatności.


Czy pierwsza wizyta u ortodonty jest płatna?

Polityka opłat za pierwszą wizytę u ortodonty może się różnić w zależności od placówki medycznej lub kraju. W niektórych przypadkach pierwsza wizyta może być bezpłatna lub może wiązać się z niewielką opłatą konsultacyjną.


Kiedy najlepiej udać się do ortodonty?

Najlepiej udać się do ortodonty, gdy zauważasz problemy z układem zębów lub ogólną estetyką uśmiechu. Nie ma określonego wieku, w którym można rozpocząć leczenie ortodontyczne, więc można to zrobić w dowolnym wieku, kiedy jest to potrzebne.


Czy do ortodonty trzeba mieć skierowania?

W niektórych krajach i regionach wizyta u ortodonty może wymagać skierowania od lekarza stomatologa lub rodzinnego. Jednak w innych miejscach można umówić się na wizytę u ortodonty bezpośrednio, bez konieczności skierowania.


Czy warto iść do ortodonty?

Warto iść do ortodonty, jeśli masz problemy z układem zębów lub estetyką uśmiechu, które chciałbyś poprawić. Ortodoncja może pomóc w uzyskaniu pięknego i zdrowego uśmiechu oraz poprawić funkcje jamy ustnej.


Jaki kolor gumek do aparatu na zimę?

Wybór koloru gumek do aparatu jest indywidualną decyzją pacjenta, ale można rozważyć zimowe kolory, takie jak niebieski, biały, lub srebrny, aby pasowały do atmosfery zimowej. Wybór zależy od twoich preferencji i stylu.


Jaki kolor gumek do aparatu jest najmniej widoczny?

Najmniej widoczne kolory gumek do aparatu to zazwyczaj te, które są bliskie kolorowi zębów, na przykład przezroczyste lub białe. Te kolory sprawiają, że gumki są mniej zauważalne i bardziej dyskretne.


Ile bolą zęby po aparacie?

Ból zębów po założeniu aparatu ortodontycznego może być różny u różnych osób. W początkowych dniach po założeniu aparatu można odczuwać dyskomfort, uczucie napięcia lub lekkie bóle, ale te objawy zazwyczaj ustępują w ciągu kilku dni do tygodni. Możesz łagodzić ból za pomocą leków przeciwbólowych zgodnie z zaleceniami ortodonty.


Po jakim czasie widac pierwsze efekty aparatu na zęby?

Czas, w jakim widoczne są pierwsze efekty aparatu na zęby, może się różnić w zależności od indywidualnych przypadków i zakresu leczenia. W niektórych przypadkach zmiany mogą być widoczne już po kilku tygodniach, ale pełne efekty wymagają czasu, często kilku miesięcy lub dłużej.


Jak wyprostować sobie zęby bez aparatu?

Wyprostowanie zębów bez aparatu ortodontycznego może być trudne lub niemożliwe w przypadku poważnych problemów ortodontycznych. Jeśli masz niewielkie problemy, takie jak nieco krzywe zęby, można rozważyć nakładki prostujące, ale leczenie ortodontyczne pod nadzorem specjalisty jest zwykle bardziej skuteczne i bezpieczne.


Czy noszenie aparatu na zęby to wstyd?

Noszenie aparatu ortodontycznego nie jest powodem do wstydu. To powszechne leczenie mające na celu poprawę zdrowia i wyglądu jamy ustnej. Wiele osób nosi aparaty, i to jest normalna część procesu dbania o zdrowie swoich zębów i uśmiechu.


Czy każdy może założyć aparat na zęby?

W zasadzie każda osoba, która ma problemy z układem zębów, może być kandydatem do założenia aparatu na zęby. Warto skonsultować się z ortodontą, aby ocenić, czy jesteś odpowiedni do leczenia ortodontycznego i jaki rodzaj aparatu będzie najlepszy w twoim przypadku.


Czy trzeba usuwać 8 do aparatu?

Usunięcie ósemek (zębów mądrości) nie zawsze jest konieczne przed założeniem aparatu na zęby. Decyzja o usunięciu zębów mądrości zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta i zaleceń ortodonty. Nie zawsze jest to konieczne, ale czasami może być wskazane.


Czy można założyć aparat bez jednego zęba?

Zakładanie aparatu na zęby bez jednego zęba może być możliwe, ale zależy to od konkretnego przypadku i planu leczenia ortodontycznego. Ortodonta oceni, czy brakujący ząb może być zastąpiony, czy może być konieczne jego leczenie przed rozpoczęciem leczenia ortodontycznego.


Ile trwa ściągnięcie aparatu na zęby?

Czas ściągnięcia aparatu ortodontycznego może się różnić w zależności od zakresu leczenia i skomplikowania przypadku. Zazwyczaj zajmuje to kilkadziesiąt minut, a proces usuwania aparatu jest bezbolesny. Po zdjęciu aparatu ortodonta może wykonać niezbędne korekty i założyć retainer, aby utrzymać efekty leczenia.


Co trzeba zrobić przed założeniem aparatu ortodontycznego?

Przed założeniem aparatu ortodontycznego konieczne jest przeprowadzenie wizyty konsultacyjnej u ortodonty. Ortodonta oceni stan twoich zębów i określi, czy jesteś odpowiednim kandydatem do leczenia ortodontycznego. W niektórych przypadkach może być konieczne wykonanie dodatkowych badań, takich jak zdjęcia rentgenowskie lub wyciski zębów.


Czy za gumki do aparatu się płaci?

Gumki ortodontyczne (ligatury) są zazwyczaj wliczone w koszty leczenia ortodontycznego i nie jest konieczne dodatkowe płacenie za nie. Jednak koszty leczenia ortodontycznego mogą się różnić w zależności od placówki medycznej i rodzaju aparatu, więc warto to sprawdzić podczas konsultacji.


W jakim wieku pierwsza wizyta u ortodonty?

Pierwsza wizyta u ortodonty może odbyć się w różnym wieku, ale zazwyczaj jest zalecana w wieku 7-9 lat, gdy pojawią się pierwsze stałe zęby. Wcześniejsza konsultacja może pomóc w wykryciu potencjalnych problemów ortodontycznych i zaplanowaniu ewentualnego leczenia.


Jak długo się sepleni po założeniu aparatu ortodontycznego?

Seplenienie po założeniu aparatu ortodontycznego może być początkowo trudne, ale zazwyczaj pacjenci szybko się do tego przyzwyczajają. Czas, w jakim trwa adaptacja, jest różny u każdej osoby, ale zwykle nie jest to długi proces. Ćwiczenia wymowy i regularne noszenie aparatu pomagają przyspieszyć adaptację.


Czy można mieć aparat bez gumek?

W większości przypadków aparaty ortodontyczne zawierają gumki ortodontyczne (ligatury), które są niezbędne do trzymania drutów na zębach. Istnieją jednak nowoczesne rozwiązania, takie jak aparaty bez ligatur, które nie wymagają tradycyjnych gumek.


Czy można nosić aparat bez gumek?

Tak, istnieją aparaty ortodontyczne bez tradycyjnych gumek ortodontycznych (ligatur), które są bardziej dyskretne i łatwiejsze w czyszczeniu. Jednak nie każdy pacjent jest odpowiedni do noszenia takiego aparatu, i ortodonta oceni, jaki rodzaj aparatu będzie najlepszy w danym przypadku.


Jak nazywa się aparat bez gumek?

Aparat ortodontyczny bez tradycyjnych gumek ortodontycznych (ligatur) może być nazywany różnymi nazwami, takimi jak "aparat samoligaturujący".


Kiedy jest za późno na aparat ortodontyczny?

Nie ma określonego wieku, w którym jest za późno na aparat ortodontyczny. Leczenie ortodontyczne może być przeprowadzane w dowolnym wieku, ale jego skuteczność może się różnić w zależności od indywidualnych przypadków. Warto skonsultować się z ortodontą, aby ocenić, czy leczenie jest nadal możliwe i jakie są oczekiwane efekty.


Co ile trzeba podkręcać aparat?

Częstotliwość podkręcania aparatu ortodontycznego zależy od planu leczenia i zaleceń ortodonty. W zależności od potrzeb może to być co 4-6 tygodni. Ortodonta będzie monitorował postęp leczenia i określi, kiedy konieczne jest kolejne dostosowanie aparatu.


Co jaki czas chodzi się do ortodonty?

Częstotliwość wizyt u ortodonty zależy od planu leczenia i zaleceń ortodonty. W zazwyczaj chodzi się do ortodonty co 4-6 tygodni na dostosowanie aparatu i monitorowanie postępu leczenia. Ortodonta będzie określał, jak często potrzebne są wizyty w twoim przypadku.

Ortodonta Żoliborz - mapa